منو

بررسی مشخصات فنی تویوتا آلیون

خودرویی که به زودی پایش به ایران باز خواهد شد


بررسی مشخصات فنی تویوتا آلیون

تویوتا آلیون یک جایگزین بود، جایگزین تویوتا کارینا که حدودا از سال‌های 1980 به بازار آمده بود. آلیون از سال 2001 به صورت رسمی معرفی شد؛ یک خودروی سدان کامپکت که دقیقا مطابق با استانداردهای ژاپنی‌ها طراحی شد.

مدیران تویوتا معتقدند که در توصیف آلیون باید گفت:« همه چیز در یک ماشین.»؛ آنقدر که آن را کامل و تمام عیار می دانند. شاید به این دلیل است که آلیون از سال طراحی اش، یعنی 2001 تا همین امروز خط تولید فعالی دارد و سال به سال، مدل هایش به روز می شوند. آلیون در ابتدا به عنوان یک خودروی موتور جلو توصیف شده بود؛ اما در سال 2007 علاوه بر این ها، چهار چرخ متحرک نیز به مشخصات فنی اش افزوده شد. از نظر ظاهری و فنی، این خودرو را مابین تویوتا کرولا و تویوتا کمری می دانند. با این حال، تویوتا آلیون به دلایل مختلف که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، بسیار معروف شد؛ به ویژه در هند، کنیا، ژاپن و بنگلادش. از آنجایی که این روزها زمزمه ورود تویوتا آلیون به ایران به گوش می رسد، لازم است از این خودرو بیشتر بدانید.

بررسی مشخصات فنی تویوتا آلیون؛ خودرویی که به زودی پایش به ایران باز خواهد شد

تویوتا آلیون تا به اینجای کار، به هر کشوری که رفته ماندگار شده و درصد زیادی از رضایت را کسب کرده است. اولین دلیل آن، تجربه بالای این وسیله نقلیه بود. این تجربه چگونه به دست آمد؟ با پیشینه ای که آلیون از عضو بزرگ تر خود یعنی کارینا به دست آورده بود. از سوی دیگر همه چیز در این خودرو در سطح بالایی با یکدیگر هماهنگ هستند. وزن آلیون طوری است که در جاده رانندگی نرمی تجربه کنید. از سوی دیگر، مصرف سوخت در نسل های مختلف این خودرو بهینه شده بود؛ در موتورهای 1500، 1800 و 2 لیتری.

از نظر زیبایی شناسی، باید گفت طراحی بدنه آلیون در رنگ های مختلف در وهله اول حسابی خودنمایی می کند. این خودرو در رنگ های سفید، مشکی، نقره ای، قرمز، آبی و بژ تولید شد. همچنین چرخ های آلیاژی تویوتا آلیون به جذابیت های ظاهری آن افزوده است. از طرفی، هنگامی که به این خودرو نگاه می کنیم، چراغ های کشیده و نافذش با نورهای ویژه به قلب ها نفوذ پیدا می کند. به خصوص چراغ های ال ای دی که از سال 2005 به بعد به آلیون اضافه شد. و حالا داخل خودرو می شویم؛ سیمای درونی آن مملو از آپشن های هیجان انگیز است.

پنجره های برقی، به راننده این امکان را می دهد که پشت فرمان، با یک دست آن ها را بالا و پایین ببرد. از سوی دیگر، آینه های جانبی این خودرو نیز برقی هستند. سیستم ضدقفل ترمز نیز بر کشش فرمان تاثیر می گذارد تا در مواقع بحرانی، به راحتی بتوان خودرو را کنترل کرد. همه این ها،خرید و قروش تویوتا آلیون را در کشورهای واردکننده بالا برده و آن را به خودرویی محبوب تبدیل کرده است. همچنین باید بدانید در تمامی نسل های این خودرو و نمونه های فیس لیفت شده اش، جعبه دنده اتوماتیک بر روی آن ها فعالیت می کند.

بررسی مشخصات فنی تویوتا آلیون؛ خودرویی که به زودی پایش به ایران باز خواهد شد

برای خرید تویوتا آلیون در ایران باید منتظر خبر جدید نماینده کمپانی تویوتا در کشور ماند. با این حال اگر می خواهید از حدود قیمت آن مطلع شوید، باید بدانید مدل 2002 آن حدودا 1400 دلار، مدل 2008، دو هزار و 250 دلار و مدل 2013 حدودا 7 هزار و 90 دلار قیمت گذاری شده اند. اگر تویوتاباز هستید و نمی توانید منتظر ورود آلیون بمانید، می توانید از طریق آگهی های سایت دیوار به سراغ مدل های مشابه آن مانند خرید تویوتا کرولا و ... بروید. برای مثال در این سایت کرولا 2009 با موتور 1800 و 135 هزار کیلومتر کارکرد به قیمت 237 میلیون تومان به فروش می رسد. احتمالا برایتان جالب و البته تعجب برانگیز باشد اگر بدانید، سایپا آریو که به تازگی به بازار آمده از نظر ظاهری کاملا به آلیون شباهت دارد!