منو

بررسی امکانات و قابلیت های تویوتا کمری 2019


بررسی امکانات و قابلیت های تویوتا کمری 2019

شرکت تویوتا، با طراحی متفاوت و جذاب کمری ۲۰۱۹، بار دیگر همگان را شگفت زده کرد.

کمپانی تویوتا، در ادامهی طراحیهای بدیع مدلهای کمری، مدل 2019 را با ظاهری اسپرتتر و جذابتر ارائه کرد. این مدل، در 10 تیپ، از قیمت 24 تا 35 هزار دلار قیمت پایه خورده و عرضه میشود. اگر خواهان این مدل از تویوتا هستید، می توانید سه موتور 4 سیلندر، 6 سیلندر و هیبرید را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کمری 2019 گرچه - با تبعیت از دیگر مدلهای تویوتا - خودرویی کمآپشن در سطح خود به شمار میرود، اما کیفیت رانندگی، طراحی و آسایش در این مدل، جزو ویژگیهای مدرن و ذاتی این خودرو محسوب میشود.

کمری 2019، در پنج تریم اصلی L، LE، SE، XSE و XLE عرضه شده است. تفاوت بین آنها به ویژگیهای تعبیهشده در آنها مربوط است. تمام انواع 4 سیلندر به موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر مجهز هستند که که 203 اسب بخار نیرو 184 پوند فوت گشتاور تولید میکنند. این میزان در مدل XSE ، به میزان 3 اسب بخار و 2 پوند فوت بیشتر است. قدرت موتور و گشتاور در مدلهایی که از موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر بهره میبرند، تا 301 اسب بخار و 267 پوند فوت ارتقا مییابد. همهی مدلها، با یک گیربکس اتوماتیک پیشرفتهی 8 سرعته تجهیز شده است.

بر همین اساس، کمری L، تریم پایه در این مدل است. بنابراین چرخهای فلزی 16 اینچی، چراغهای جلوی اتوماتیک، لوازم داخلی پارچهای، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، دوربین عقب، ورود بدون کلید، صفحه نمایش 7 اینچی و لمسی، سیستم ناوبری، اپل کار پلی (Apple CarPlay) و آمازون الکسا، یک پورت USB، بلوتوث، Wi-Fi و سیستم صوتی شش کاناله، امکانات پایهای هستند که همهی انواع کمری به آن مجهز هستند.

این کمپانی مجموعهای از ویژگیهای کمک راننده، از جمله کنترل کروز انطباقی، هشدار برخورد با جلو با ترمز خودکار اضطراری، هشدار خروج از خط با کمک فرمان و پرتوهای خودکار اتوماتیک ارائه داده، که به سهولت رانندگی و امنیت سرنشینان کمک شایان توجهی میکند. در مرحله بعد، به تریم LE میرسیم؛ در این مدل، صندلی راننده قابل تنظیم است و چرخها به 17 اینچی آلیاژی تبدیل شدهاند؛ نکات جزئی دیگری مانند هشدار عقب اتومبیل نیز به این مدل اضافه شده است.

مدل SE، جزو تریمهای اسپرت کمری است؛ سیستم تعلیق ورزشی، کالیبرهسازی اصلاح شده، چرخهای 18 اینچی و روکشهای چرمی (SofTex) در این مدل اضافه شده است.

شما میتوانید در تریمهای بدون آپشن XLE و XSE تقریباً همان امکانات نسخههای LE و SE را داشته باشید؛ نکات برجستهای شامل چرخهای بزرگتر، کنترل اتوماتیک، کنترل از راه دور، لوازم داخلی تمام چرم، سیستم نظارت بر نقاط کور، صندلی قابل تنظیم کمکراننده، پورت USB اضافی، صفحه نمایش لمسی 8 اینچی بزرگ و شارژر گوشیهای هوشمند. ضمن اینکه بسیاری از آپشنهای دیگر را نیز میتوان به این تریمها افزود، دیگر گزینههای قابل توجه عبارتند از سانروف، سیستم صوتی ویژه، و دوربین سیستم پارک.

رانندگی

این نسل از کمری، دارای راحتی بیشتری نسبت به مدلهای پیشین است؛ این راحتی در فرمانپذیری و مدیریت اتومبیل بهوضوح قابل تشخیص است. موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر، قدرت کافی برای اغلب موقعیتها را فراهم میکند، ضمن اینکه انتقال قدرت اتوماتیک هشت سرعتهی سه وضعیتی بهخوبی از پس موقعیتها برمیآید.

شتاب

موتور چهار سیلندر در 7.9 ثانیه، خودرو را به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت میرساند که کمی برای این سطح از خودرو کند است، در عین حال گزینهی گرانقیمت 6 سیلندر، یک گزینهی لوکس است، نه یک ضرورت.

ترمز

ترمزهای کمری عالی نیستند اما برای این مدل، نسبتاً قابل قبول هستند؛ سرعت کمری در 37 متر از 96 کیلومتر بر ساعت به صفر میرسد که نتیجهی متوسطی است.

فرمان

میزان سنگینی فرمان مناسب است، و احساس خوبی را منتقل میکند، البته طبیعتاً در تریمهای ورزشی فرمان بصورت غیرضروری سنگین میشود.

راحتی

صندلیهای بزرگ و راحت کمری، و سواری بدون لرزش و همچنین کنترل دمای قدرتمند، یک تجربهی دلپذیر برای مسافرت را فراهم میکند؛ البته اساساً کمری کمی پر سر و صداست؛ در هنگام شتابگیری با وزوز قابل توجه باد مواجه خواهید شد و همچنین در سرعت بالا در آزادراه خودروی شما با سر و صدا همراه است. در ابتدای نشستن، احساس نرمی بیش از اندازه در صندلیها خواهید داشت؛ با این حال، این تصور اولیه بهسرعت حل میشود، چرا که در مسیرهای طولانی آسایش این صندلیها بسیار عالی است.

سر و صدا و ارتعاش

کمری یک ماشین آرام نیست؛ صدای موتور در هنگام شتابگیری ممکن است آزاردهنده باشد؛ سر و صدای باد و برخی از سر و صداهای جادهای - مربوط به تایر - هم قابل توجه است.

تنظیم دما

این مدل تویوتا، سیستم موثر برای تنظیم دمای درون کابین دارد که بسیار موثر و سهگانه عمل میکند؛ سر و صدای ناچیز این سیستم نیز بر کارایی آن میافزاید.

آسایش کابین

کابین کمری نسبتاً بزرگ است، و با کنترلهای آسان برای سرنشینان، آسایش را فراهم آورده است. نشانگرهای واضح و بزرگ و دکمههای ساده،کار را بصری و ساده میکند. وارد شدن و خارج شدن از این خودرو آسان است؛ رانندگان قدبلند،با وجود غربیلک تلسکوپی خشنود خواهند شد؛ پدال راننده بزرگ است، و فاصلهی مناسب از فرمان تا پدال و صندلی باعث میشود کمری برای راننده بسیار راحت باشد. ستونهای سقف، باریک هستند که به دید و تسلط بر جلو پنجره کمک میکند. این دید کافی درمورد کنارهها و همچنین پنجرهی عقب نیز قابل مشاهده است. یک سیستم دوربین فوقالعاده هم تصویری واضح و جامع از محیط اطراف را فراهم میکند.