۴۱۰ - زمان حدودی مطالعه : ۴ دقیقه
خودروهای گران‌قیمت، کلکسیونی و همینطور مدل‌هایی که مجوز تردد در جاده ندارند، نیازمند شرکت‌های حمل خودرو هستند.
آشنایی با نحوه کار شرکت های حمل خودرو در اروپا

لوییس نمیدانست، سیستم ترمز دستی هیدرولیکی سوبارو وقتی که خودرو خاموش است، عمل نمی کند. مکانیک سوبارو که در صحنه حضور داشت، اصرار کرده بود که خودرو را، زمانی که در دنده نیست، بار نزنند و هشدار داده بود که خودرو به عقب و جلو تکان می خورد. برای همین زمانی که خودرو را باز کردند، سریعا به عقب سر خورد و منجر به حادثه ای دلخراش برای لوئیس شد. این اتفاق تنها بخشی از حوادث انتقال خودروها با تریلر است.

آشنایی با نحوه کار &ltstrong>&lta  data-cke-saved-href='https://itcars.ir/fa/tags/شرکت-های-حمل-خودرو' href='https://itcars.ir/fa/tags/شرکت-های-حمل-خودرو' title='شرکت های حمل خودرو'>شرکت های حمل خودرو</a> </strong> در اروپا

یکی از خبرنگاران، لوئیس را در کامیون مخصوص حمل و نقل که یک میراث خانوادگی هم به حساب می آید، ملاقات کرد. پدر او، پاول، که این شرکت حمل و نقل را ۱۲ سال پیش پایه گذاری کرده بود هم حضور دارد. پاول و استیو در حال پولیش زدن یکی از کامیون های ولوو هستند تا برای حمل ۶ خودروی بسیار خاص، آماده شود.حمل و نقل خودرودرون این محموله، یک مک لارن سنا، مک لارن 675LT و پورشه ی 911GT2 دیده می شود. در عرض چند دقیقه قرار است که این محموله به همایش خودروهای GT ارسال شوند. پاول عاشق کامیون است و قرار است که آخرین نسخه از کامیون اسکانیا را تا هفته ی آینده تحویل بگیرد. لوییس، نزدیک بود که انگشت خود را از دست بدهد اما پاول بارها زندگی خود را به خطر انداخته است. او تجربه ی دو سکته ی قلبی براثر استرس ناشی از مدیریت یک شرکت حمل و نقل دارد. پاول درباره ی این کار می گوید:

این کار بسیار خسته کننده است. کامیون هایی نظیر این ولوو، ۵۴۴ هزار دلار قیمت دارند. در حال حاضر، ما ۲ دستگاه از این کامیون ها در سوئد، ۲ دستگاه در اوکراین و یک دستگاه در ژنو داریم.

آشنایی با نحوه کار شرکت های حمل خودرو در اروپا

دو هفته قبل از این ملاقات، این شرکت ۹ خودروی فرمول یک مرسدس را در پیست سیلورستون تحویل داده است. اخیرا هم چندین خودروی آئودی و پورشه را به مراسم های مختلف رسانده اند. کامیون های این شرکت عمدتا به مارانلو سفر می کنند تا خودروهای جدید فراری را به خانه های جدیدشان برسانند. در این بین هم خودروهای مختلف را برای نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف حمل می کنند. بیشتر مشتری های این شرکت، ثروتمندان اروپایی هستند که کلکسیونی از ابرخودروهای مختلف دارند.حمل و نقل خودرو یکی از آخرین پروژه های این شرکت، حمل یک فراری F50 و اف 12TRS و یک پورشه ی 911 بود. در چنین مواقعی که نه تنها خودروها بسیار ارزشمندند، بلکه غیرقابل جایگزین هم هستند، مشتریان علاقه ندارند خطر زیادی متحمل شوند. این شرکت، ۳ کامیون با سقف بازشونده و ۳ کامیون با طول قابل گسترش در اختیار دارد. درکنار این ها، یک کامیون با قابلیت حمل ۴ خودرو برای مدل های بزرگ و کامیون هایی با قابلیت حمل ۲ خودرو برای نمونه های بسیار عظیم، خریداری شده اند.

آشنایی با نحوه کار شرکت های حمل خودرو در اروپا

شرکت دو کامیون مخصوص خودروهای مسابقه ای هم دارد که به کمک بالابر، خودروهایی که نمی توانند از سطح شیبدار استفاده کنند، را جابه جا می کند. استون مارتین یکی از آن ها را دراختیار دارد تا بتواند ولکان های خود را به پیست مسابقه برساند. پس از اینکه خودرو به سیلورستون رسید، برادر ۲۰ ساله ی لوییس شروع به باز کردن خودرو و خارج کردن آن از کامیون کرد و خبرنگار حاضر در این رویداد، از او درباره ی راز سالم خارج کردن این خودروها پرسید. او می گوید:

کلید انجام این کار آشنایی کامل با خودروها و امکانات آن نظیر آینه های جمع شونده ی برقی است. یکی دیگر از مهارت های لازم، کار حرفه ای با کلاچ است. این کامیون ها بسیار سنگین هستند و خیلی زود، صفحه کلاچ داغ می کنند. یادم است که یک روز بارانی می خواستم با یکی از این کامیون ها کار کنم و زمانی که پای خود را از روی کلاچ برداشتم، کامیون سر خورد و کنترل انتهای آن از دستم خارج شد.

آشنایی با نحوه کار شرکت های حمل خودرو در اروپا

لوییس یک برادر دیگر به نام لی داشت که متاسفانه ۱۰ سال قبل براثر تصادف خودرو درگذشت. باشگاه خودروهای GT یکی از شرکت هایی است که رویدادهای مختلف خودرو در انگلستان برگزار می کند. یکی از گاراژهای این شرکت، پیتلین نام دارد. راننده های بسیاری از نقاط مختلف جهان به این پیست ها می آیند و با انواع فراری ، لامبورگینی ، مک لارن و پورشه ، جلب توجه می کنند. در این گاراژ یک مک لارن سنا، مک لارن 675 و پورشه ی 911GT2 قرار دارد که همیشه به این شرکت حمل و نقل سپرده می شود تا با ایمنی کامل، حمل شوند. باشگاه GT سالیانه ۷ روز را به سیلورستون اختصاص می دهد به علاوه ی رویداد های بسیاری که در طول سال اجرا می کند. این شرکت بازدید از کارخانه های مختلف را هم فراهم می کند و اقامت بازدیدکننده ها را در هتل های بسیار ویژه تامین می کند.

آشنایی با نحوه کار شرکت های حمل خودرو در اروپا

ارسال نظر