۸۸۶ - زمان حدودی مطالعه : ۱ دقیقه
تایرها دارای دو نوع بایاس (BIAS) و رادیال (RADIAL) هستند که بایاس قدیمی‌تر و رادیال تازه‌تر است؛ بیشتر فناوری‌های مدرن به قدیمی‌ها برتری دارد و این امر در مورد تایرها هم جدا نیست.
فرق لاستیک رادیال و بایاس در چیست؟

تایرها دارای دو نوع بایاس (BIAS) و رادیال (RADIAL) هستند که بایاس قدیمی تر و رادیال تازه تر است؛ بیشتر فناوری های مدرن به قدیمی ها برتری دارد و این امر در مورد تایرها هم جدا نیست.

تایرهای رادیال برتری هایی نسبت به بایاس ها دارند و این به علت ساختار آن ها است:

تایرهای بایاس از لایه های لاستیکی و متقاطع ساخته شده اند که در زاویه 30 درجه ای قرار گرفته اند. اغلب جنس این پارچه ها نایلونی است. تایر به نوعی ساخته شده تا یک واحد کاری مجتمع و معلوم را تشکیل دهد، ولی تایرهای رادیال از دو قسمت مجزا ساخته شده اند. در یک قسمت، لایه ای از کابل های فولادی وجود دارد که به دست لاستیک پوشیده شده اند. این کابلها از یک مهره به دیگری وصل شده اند.

این دو نوع خیلی تفاوت زیادی با همدیگر دارند:

استحکام

تایرهای بایاس خیلی ساده تر از رادیال ها سوراخ می شوند و این در حالی است که در صورت پارگی تایرهای رادیال، می توان آن ها را بازسازی کرد ولی نوع دیگر اغلب غیر قابل بازسازی هستند و باید تعویض شوند.

مقاومت در مقابل گرما

تایرهای رادیال به علت نوع ساختار می توانند گرما را در تمامی سطح تایر به طور موثرتری توزیع کنند؛ به همین علت برای مسافرت های طولانی و سرعت های زیاد مناسب تر هستند.

عمر تایر

شاید تایرهای بایاس ارزان تر از رادیال ها باشند ولی از طرفی عمر و مقاومت آن ها کمتر از رادیال ها است. در نتیجه تایرهای رادیال نسبت به نوع دیگر به صرفه تر است. در بعضی موارد تایرهای رادیال عمری دو تا شش برابر نوع بایاس دارند.

ارسال نظر