۴۱۸ - زمان حدودی مطالعه : ۲ دقیقه
فراری در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ با سوپراسپرت جدید F8 تریبیوتو مجهز به قدرتمندترین پیشرانه خورجینی هشت سیلندر این شرکت حاضر خواهد شد.
فراری F8 Tributo رونمایی شد

در نمایشگاه خودرو ژنو سال ۲۰۱۵ بود که فراری مدل ۴۸۸ GTB را به عنوان جایگزین ۴۵۸ ایتالیا معرفی کرد. برای نمایشگاه امسال، Gran Tourismo Berlinetta در حال بازنشستگی است تا فضای جدیدی برای مدل جدید فراری F8 تریبیوتو (F8 Tributo) ایجاد کند که از توانمندترین پیشرانه خورجینی هشت سیلندر این شرکت بهره می برد.

فراری F8 Tributo رونمایی شد

با ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور تولیدشده توسط پیشرانه ۳.۹ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به دو توربوشارژر، فراری F8 تریبیوتو جدید کاملاً با مدل پیستا (Pista) مطابقت دارد؛ این مدل همچنین ۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۰ نیوتن متر گشتاور اضافی نسبت به مدل کنونی فراری GTB دارد. توان خروجی پیشرانه V۸ باعث می شود تا این خودروی سوپراسپرت در زمان ۲.۹ ثانیه (۰.۱ ثانیه کمتر در مقایسه با GTB) از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و صفر تا ۲۰۰ کیلومتربرساعت آن نیز حدود ۷.۸ ثانیه طول می کشد. فراری F8 تریبیوتو قادر است به بیشینه سرعت ۳۴۰ کیلومتربرساعت دست یابد که ۱۰ کیلومتربرساعت بیشتر از مدلی است که جایگزین آن می شود. فراری وعده می دهد که مدل جدید تاخیر توربو ندارد.

فراری F8 Tributo رونمایی شد

افزایش عملکرد نسبت به مدل ۴۸۸ GTB و رسیدن تا سطح پیستا تنها با بهبود پیشرانه اتفاق نمی افتد؛ بلکه پیشرانه وسط خورجینی هشت سیلندر این سوپراسپرت با کاهش وزن خودرو به افزایش عملکرد کمک می کند. درواقع فراری F8 جدید حدود ۴۰ کیلوگرم کاهش وزن دارد و به ۱۳۳۰ کیلوگرم می رسد که با تمام گزینه ها سبک وزن آن در دسترس خریداران قرار دارد.

فراری F8 Tributo رونمایی شد

برخی از ویژگی های مهم مدل جدید، افزایش بهره وری آیرودینامیکی ۱۰ درصدی نسبت به فراری ۴۸۸ GTB است. بدنه بازسازی شده فراری F8 تریبیوتو نه تنها نسبت به قبل جذاب تر است، بلکه راه را برای ارائه زبان طراحی جدید خودروساز مارانلو فراهم می کند؛ درحالی که با احترام به فراری ۳۰۸ GTB، نگاهی نیز به گذشته پرافتخار خودروساز ایتالیایی دارد. یکی دیگر از نکته هایی که درباره میراث غنی فراری وجود دارد، در بخش عقب دیده می شود که پوشش پیشرانه Lexan روی آن یادآور فراری F40 است.

فراری F8 Tributo رونمایی شد

فراری با معرفی F8 تریبیوتو، فضای داخل کابین را نیز با استفاده از دریچه های ورودی هوای مدور (گرد) و طراحی جدید غربیلک فرمان بهبود بخشیده است. دکمه های موجود در داشبورد نیز همگی جدید هستند و پنل در همراه با صفحه نمایش لمسی هفت اینچی در سمت سرنشین قرار دارند.

فراری F8 Tributo رونمایی شد

سوپراسپرت فراری F8 تریبیوتو هفته آینده در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ به نمایش گذاشته می شود و رویداد معرفی آن در روز نخست نمایشگاه برنامه ریزی شده است.

ارسال نظر