۹۱۳ - زمان حدودی مطالعه : ۶ دقیقه
با توجه به وضعیت بازار ایران، یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای خرید پژو ۲۰۶ است. خرید پژو ۲۰۶ صفر در تیپ ۲ تقریبا ۶۰ میلیون تومان و خرید پژو ۲۰۶ صفر تیپ ۵ تقریبا هفتاد میلیون تومان هزینه خواهد داشت
۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ دست دوم و کار کرده

با توجه به وضعیت بازار ایران، یکی از جذاب ترین گزینه ها برای خرید پژو ۲۰۶ است. خرید پژو ۲۰۶ صفر در تیپ ۲ تقریبا ۶۰ میلیون تومان و خرید پژو ۲۰۶ صفر تیپ ۵ تقریبا هفتاد میلیون تومان هزینه خواهد داشت، بنابراین طبیعی است که عده زیادی برای پرداخت هزینه کمتر به سراغ خرید پژو ۲۰۶ کار کرده بروند. در این مقاله به بررسی ۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ می پردازیم تا بدانید هنگام خرید پژو ۲۰۶ دست دوم باید چه نکاتی را از قبل بدانید.

قبلا در یک مقاله یک راهنما برای خرید پژو ۲۰۶ دست دوم آماده کرده ایم که بد نیست این مقاله را هم مطالعه کنید.

۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶

پژو ۲۰۶ از آن دست خودروهایی است که نیازی به معرفی ندارد. پژو ۲۰۶ خودرویی مقرون به صرفه و نسبتا کم مصرف و با در نظر گرفتن شرایط بازار ایران، می توان عملکرد فنی آن را هم مناسب دانست. اما هنگام خرید و فروش پژو ۲۰۶ کار کرده باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید طوری تصمیم بگیرید که با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه ممکن را برای خرید انتخاب کنید. البته دقت کنید که این ایرادات بیشتر مربوط به مدل هایی پایین تر پژو ۲۰۶ هستند و در همه خودروها شایع نیستند و ممکن است خودرویی که می خرید هیچکدام از این ایرادات را نداشته باشد.

۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ دست دوم و کار کرده

۱. استهلاک پژو ۲۰۶ بالاست

پژو ۲۰۶ هم مثل خیلی خودروهای تولید داخل استهلاک بالایی دارد و پس از مدتی دچار مشکلاتی می شود، حتی اگر پژو ۲۰۶ در بهترین شرایط نگهداری شود، باز هم از گذر زمان شکست می خورد و تن به فرسودگی می دهد. مهم ترین بخش های پژو ۲۰۶ که نسبت به استهلاک و فرسودگی آسیب پذیر هستند جلوبندی، جعبه فرمان و سیستم هیدرولیک خودرو هستند. اگرچه هنگام خرید پژو ۲۰۶، مدل های پایین آن قیمت های وسوسه کننده دارند ولی باید توجه داشته باشید که پژو ۲۰۶ مدل پایین بیشتر از مدل های جدید دچار استهلاک می شود. به خصوص در مدل های ۸۰ تا ۸۵ مشکلات مربوط به فرمان و سیستم هیدرولیک و همچنین افت کیفیت جلوبندی شایع است. بهتر است اگر قصد خرید پژو ۲۰۶ مدل ۸۰ تا ۸۵ را دارید، با دقت سیستم هیدرولیک و وضعیت جلوپنجره را بررسی کنید یا از یک مکانیک متخصص مشورت بگیرید.

۲. پژو ۲۰۶ فضای زیادی ندارد

اگرچه پژو ۲۰۶ به عنوان یک هاچ بک در مقایسه با خیلی از خودروهای کامپکت و کوچک فضای بیشتری دارد، ولی باز هم باید به این نکته توجه داشته باشید که پژو ۲۰۶ یک هاچ بک است و ماهیتا هاچ بک ها فضای خیلی زیادی برای سرنشینان فراهم نمی کنند. اگر قصد دارید برای یک خانواده خودرو بخرید یا اهل مسافرت هستید، باید بدانید فضای تنگ سرنشینان عقب می تواند کلافه کننده باشد. همچنین فضای صندوق پژو ۲۰۶ (البته نه در مدل صندوق دار) هم زیاد نیست و هنگام مسافرت های طولانی نمی توانید وسایل زیادی را حمل کنید.

۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ دست دوم و کار کرده

۳. هزینه تعمیر بعضی قطعات بالاست

همانطور که گفتیم سیستم جلوبلندی پژو ۲۰۶ کیفیت چندان خوبی ندارد. خیلی از راننده های پژو ۲۰۶ معتقد هستند که در مدل های پایین پژو ۲۰۶ کیفیت جلوبندی بیشتر است. استهلاک امری طبیعی است و برای هر خودرویی پیش می آید، اما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید برای تعمیر جلوبندی پژو ۲۰۶ یا تعویض قطعات آن مبالغ میلیونی هزینه کنید.

اگرچه عملکرد سیستم ترمز پژو ۲۰۶ در میان خودروهای داخلی بسیار خوب است و در هر چهار چرخ از ترمز دیسکی استفاده شده است، اما بوستر ترمز پژو ۲۰۶ کیفیت خیلی زیادی ندارد و پس از مدتی مجبور به تعویض خواهید شد که این هم یعنی پرداخت هزینه اضافه برای تعمیر و تعویض قطعه.

اما چیزی که می تواند واقعا هزینه های کمرشکنی در پی داشته باشد، سیستم گریبکس پژو ۲۰۶ است. سیستم گیربکس پژو ۲۰۶ کیفیت چندان تعریفی ندارد و ممکن است پس از مدتی دچار مشکلاتی شود. به خصوص هنگام خرید پژو ۲۰۶ اتوماتیک به این نکته توجه داشته باشید که تعویض و تعمیر گیربکس اتوماتیک هزینه خیلی زیادی دارد.

در مورد برخی از قطعات و تجهیزات الکترونیکی پژو ۲۰۶ مثل دسته راهنما هم گزارش های زیادی از خرابی از سوی مالکان ارائه شده است و بهتر است هنگام خرید پژو ۲۰۶ کار کرده به این قطعات توجه ویژه ای داشته باشید.

۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ دست دوم و کار کرده

۴. عملکرد موتور پژو ۲۰۶ بعد از مدتی افت می کند

یکی از اشکالات شایع که باید هنگام خرید پژو ۲۰۶ به آن توجه داشت، افت عملکرد موتور است. یکی از ایرادات شایع سوختن واشر سر سیلندر پژو ۲۰۶ است که می تواند هزینه های سنگینی در پی داشته باشد. البته این ایراد بیشتر در پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مشاهده می شود و در تیپ ۵ به علت استفاده از قطعه با کیفیت تر، خوردگی و خرابی واشر سر سیلندر کمتر شده است. همچنین تسمه تایم پژو ۲۰۶ در معرض فرسودگی و خطر پارگی قرار دارد و خیلی ها حتی در صورت ظاهر سالم تسمه تایم پژو ۲۰۶، باز تعویض آن را توصیه می کنند. همچنین باید حواستان را به عملکرد گیربکس و صفحه کلاچ جمع کنید چون بعد از مدتی دچار لرزش می شود که نشان دهنده نیاز به تعویض این قطعات است که این هم می تواند هزینه های جانبی زیادی به شما تحمیل کند.

۵. پژو ۲۰۶ آپشن و امکانات زیادی ندارد

در حالی که اکثر خودروهای چینی که این روزها بازار ایران را قبضه کرده اند سعی دارند ضعف فنی و طراحی خود را با فراهم کردن آپشن ها و تجهیزات و امکانات جذاب پوشش دهند، پژو ۲۰۶ به دلیل طراحی قدیمی که دارد از این نظر حسابی از خودروهای روز بازار عقب افتاده است. اگرچه استفاده از تجهیزاتی مثل ترمز ABS و سیستم های EBD و EBA تحسین برانگیز است، اما در زمینه آپشن ها و امکانات رفاهی پژو ۲۰۶ حرف چندانی برای گفتن ندارد. سیستم تهویه اتوماتیک، چراغ های همراهی تا در منزل، سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر و سیستم قفل مرکزی تنها آپشن های قابل اشاره این خودرو هستند و اگر دلتان می خواهد خودرویی که سوار می شوید مجهز به آپشن ها و تجهیزات به روزتری باشد، بهتر است به سراغ خودروی دیگری بروید. البته ایران خودرو خیلی ساده امکانات پایه ای مثل دماسنج، صندلی قابل تنظیم و شیشه بالابر برقی را در فهرست امکانات پژو ۲۰۶ لیست کرده است اما حقیقت این است که این موارد نه تنها آپشن محسوب نمی شوند، بلکه حداقل امکاناتی هستند که یک خودرو باید داشته باشد.

۵ دلیل برای نخریدن پژو ۲۰۶ دست دوم و کار کرده

خرید پژو ۲۰۶ کار کرده به شرطی که از سلامت خودرو مطمئن هستید و به این پنج مورد هم توجه کرده باشید، می تواند یک خرید به صرفه باشد. در حال حاضر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۶۰ میلیون تومان و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار هفتاد میلیون تومان است اما می توان مدل های پایین تری از پژو ۲۰۶ را حتی با قیمت تقریبی ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان خرید.

منبع : رکاب

ارسال نظر